top of page

Hizmetlerimiz

Firmanızın kurumsallaşma yolunda bilişim desteğini vermekteyiz.

Firma ihtiyaçları çok çeşitli olsa da genel amaç karlilığı ve verimliliği arttırmak nihai hedefinde buluşmaktadır. Amaç bu iken, bilgi teknolojileri konusunda optimum çözümleri üretmek için hizmet veriyoruz. Bu hizmetler kimi zaman firmanın stok kod yapısının yeniden şekillendirilmesi olurken kimi zaman MRP süreçlerini şekillendirmek olabilir. 

Hizmetlerimiz arasında neler var ?...

Stok kodlarınızı yapılandırmak mı istiyorsunuz?

Firma ister endüstriyel üretim yapan bir firma olsun, ister alım satım yapan bir firma olsun isterse hizmet üreten bir firma olsun, her durumda girdi ve çıktıları olarak adlandırdığımız stok yapısına ihtiyaç duyar.

Stok yapısının nasıl olması gerektiği konusunda öncelikle, stok tanımından başlayarak, belirlediğiniz çalışma ekibine eğitim veriyoruz. Bu eğitimde stok tanımı ve bileşenleri, stok kodu yapıları (nümerik/alfa nümerik, akıllı/konuşan kod) gibi birçok konuda bilgi sahibi olarak doğru karar almanızı sağlıyoruz.

MRP (Materials Requirement Planning - Malzeme İhtiyaç Planlaması) yapmak mı istiyorsunuz?

MRP nedir? Bileşenleri nelerdir? İhtiyaç duyduğu veriler nedir, kimler bu verileri sağlamalıdır? Çalışma periyodu nasıl seçilmelidir? GUG (Genel üretim giderleri) ve ISC (İşçilik giderleri) nasıl ve hangi aşamada devreye girmelidir? gibi birçok soruya doğru cevabı bulabilmeniz için eğitimler veriyor, kuracağınız yapı hakında destek oluyoruz. Doğru database tablolarını ve doğru entegrasyon noktalarını sizlere anlatarak uygulamaya geçebilmenizi sağlıyoruz. Sonrasında bir programa ihtiyaç duyarsanız bu yolda da sizi yalnız bırakmıyoruz.

ERP (Enterprise Resource Planning -Kurumsal Kaynak Planlaması) ihtiyacınız mı var?

ERP nedir? ERP zinciri nasıl kurulur? Zincirin halkaları-bileşenleri nelerdir? Sorgulanabilir izlenebilirlik nasıl sağlanır? ERP programı seçiminde nelere dikkat etmek gerekir? ERP ekibi kimlerden oluşur? Ekibin çalışma programı nasıl olmalıdır? ERP geçişinde nasıl bir gantt hazırlanmalıdır? ERP içinde yetkilendirme nasıl olmalıdır? Kullanıcı ve delegasyon tanımları, onay mekanizması nasıl kurulmalıdır? gibi birçok soruya doğru cevabı bulabilmeniz için eğitimler veriyor, kuracağınız yapı hakında veya seçeceğiniz program için destek oluyoruz.

Üretim sahanızdan veri toplamak mı istiyorsunuz?

İster seri imalat, ister proje bazlı, ister sipariş bazlı imalat yapın, üretim sahanızdan doğru veriye ulaşarak verimliliğinizi sorgulamak mı istiyorsunuz? Bu konuda üretim sahanızı detaylı olarak inceliyoruz ve hangi iş istasyonunuzdan ve/veya iş gücünüzden veriyi alabilir ve anlamlı hale getirebiliriz sorusuna optimum çözümleri üretiyoruz. Elde ettiğiniz çözümün verimliliğinize nasıl yansıtılması gerektiği konusunda destek oluyoruz. Bu destek kimi zaman sürelerde revizyona gitmeniz gerekliliğini doğururken  kimi zaman iş istasyonlarınızı maximum kapasite ile nasıl kullanmanız gerektiği konusunda size yol gösteriyor.

Performans Değerlendirme yapmak mı istiyorsunuz?

Çalışanlarınızın performans değerlendirme sistemi ile puanlandırılmasına mı ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu süreçde  hangi tablolara ihityacınız var, nasıl bir database sahip olmalısınız sorularınıza cevap verirken arzu ederseniz kendi  ürümüz  olan 

 

 

dan bahsedebiliriz. Uygulamadaki kolaylığı, oluşturulacak değerlendirme formlarının yapısı, puanlama sistemi, değerlendiricilerin (amirlerin) formlarına mail yolu ile ulaşıp / değerlendirip geri göndermeleri gibi birçok avantajı sağlayan yapısından bahsedebiliriz.  

TimPRO - Türev Information Managemant Programs

Kendi ürünümüz olan TimPRO, İşletmenin tüm organlarını ve şubelerini, departmanlarını ve faaliyetlerini entegre eden yazılım ve bu iletişimin alt yapısını sağlayan bilişim teknolojilerinden oluşan bir ERP sistemidir.

Demo datanızı oluşturarak sunum yapıyor, ihtiyaçlarınıza cevap olabilmesi için size özel ilaveleri geliştirebiliyoruz. Modüllerden oluşan yapısı ile ihtiyacınız olan parçayı satın alarak uygulamaya geçebiliyorsunuz. Uygulamanın ilk yılı Yıllık bakım destek hizmetini ücretsiz alıyorsunuz. Sonraki yıllarda alacağınız bu hizmet ile sizi yalnız bırakmıyoruz.

Ana başlıklar halinde verdiğimiz bu hizmetlerin yanısıra çözüm ortaklarımız ve kendi ürün gamımız içinden vereceğimiz donanım ihtiyaçlarınız konusunda teklifler sunabilmekteyiz.

bottom of page